Propozice


Základní propozice turnaje

 

Termín: 8-9. červen 2024
Místo konání: Sportovní hala Raspenava
Kategorie: muži (popř. MIX –muži+ženy)
Nejmladší účastník: ročník 2006
UKÁZAT V MAPĚ

 

Registrace a platba

 

Startovné: 2000 Kč za tým
Uzávěrka přihlášek: uzávěrka přihlášek bude 10.5.2024. Platba musí být provedena nejpozději do 15.5.2024 na účet č. 2900282591/2010

 

Pravidla turnaje

Základní pravidla:

Hraje se podle pravidel florbalu dle ČFbU

Počet hráčů:

3 hráči + brankář

Každý hráč může nastoupit jen a pouze za jeden tým, dopisovat hráče na soupisku jde do svého prvního utkání v turnaji, poté jsou soupisky uzavřeny a už nelze nikoho doplnit. Výjimku tvoří brankář, který může během turnaje nastoupit za jiný tým a to pouze v případě, že se váš kmenový brankář v turnaji zraní, nebo nebude moci nastoupit k utkání.

Hrací čas:

1 x 15 min čistého času

Pořadatelé si vyhrazují právo na úpravu hracího času.

Rozměry hřiště:

23×13 m

Systém postupu:

Aktuální hrací systém bude zveřejněn před začátkem turnaje (12 týmů – 2 skupiny, následné play-off)

Systém pro řádný ročník Frýgames konaný ve Frýdlantu:
Týmy jsou rozděleny do  skupin po 5 týmech, ve kterých sehrají každý 4 utkání. Ze skupin postupují všichni do nadstavby, po které následuje play off. První 2 týmy z každé skupiny postupují do nadstavby – skupiny Elita F a G, kde sehrají další 4 utkání (viz. rozpis – rozlosování dle umístění ve své skupině), z Elity F a G postupují všechny týmy do paly-off. V této nadstavbě se bojuje o lepší nasazení v play-off – osmifinále. Týmy v základních skupinách na 3 až 5 místě postupují do nadstavby – skupiny Poražených H; I a J, kde také sehrají 4 utkání (opět rozlosování dle umístění ve skupině).Ze skupiny Poražených H postupují první  3 týmy, z I první 2 týmy a z J první tým do play-off – osmifinále. Ostatní týmy v turnaji končí.

Bodový systém:

Za výhru jsou počítány 2 body a za remízu 1. Při nerozhodném stavu se pouze v play-off jedou 3 serie nájezdů, případně náhlá smrt.

Tresty:

Vyloučení na 1 minutu (může následovat trestné střílení – dle faulu v návaznosti na herní situaci), v případě vážnějšího provinění bude hráč vyloučen na 3 minuty. Jestliže hráč obdrží červenou kartu je vyloučen do konce utkání. V případě fyzického napadení protihráče, nebo jen naznačení úderu je hráč vyloučen do konce celého turnaje.

Rozhodčí:

Utkání pískají rozhodčí proškolení ČFbU

Registrace týmu

Bohužel počet týmů byl pro tento ročník naplněn, ale je možné při zájmu turnaj rozšířit na 15 týmů. Pokud byste měli zájem o zařazení mezi náhradníky, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese info.frygames@gmail.com a nebo na telefonních číslech pořadatelů – 776 320 363, 723 744 987 nebo 774 199 994.